all active
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rregullat e Forumit 2009

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Team
WebMaster
WebMaster
Team

Numri i postimeve : 7
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: Rregullat e Forumit 2009   Tue Apr 21, 2009 8:07 pm

1.Jo fyrje/sharje me anëtart tjerë
Qdo anëtar i joni ka të drejtat e barabarta me anëtar tjerë, ai i cili bën fyrje, sharje ndaj anëtarve tjer pa asnjë diskutim do të pësojë përjashtimin nga forumi jonë, po që së sërish regjistrohet me emër tjetër do të pësoj përjashtim me IP.


2.Ndalohen postimet me përmbajtje hackingu,Cracking,Warez.
Forumi jonë ndalon qfarë do teme me përmbajtje hackingu,Craking,Warez dhe mësime keqbërse. Tema e cila përmban hacking apo mësim do të fshihet menjëher nga staffi jonë dhe do të merr vërjejtje autori i temës.


3.Ndalohet qe antarët te figurojn sikur admin
duke shkruar qe jan admin ne faqet personale apo ne ndonje menyr tjeter sepse nuk esht e lejushme kjo rregull duhet te reskeptohet ore pastaj staffi i enderro.net do te merr masa ndaj tyre.

4.Respekto përmbajtjen e temave
Temat e forumit tonë ka një përmbajtje e cila është caktuar nga autori i temës. Respekto temën të cilën autori e ka postuar, shpreh mendimin mbi temen të cilën është paraqitur mos përdor fjalë banale ndaj autorit apo temes, menjëher staffi jonë do të reagojë dhe do të fshij shkrimin të cilën bën.

5.Nuk mbajm përgjegjsi për ju
Në rast se siqoni ndonjësim rreth pc apo shkarkimin e ndonjë matreali ne nuk mbajmë përgjegjsi për pc tuaj, në rast se pc juaj del nga sistemi operativ apo me një far fjale shkatrrohet. Kto janë përgjegjsit tuaj ne nuk mbajm përgjegjsi për ju aspak duhet te keni vet kujdesien tuaj.

6.Ndalohen foto ose video pornografike
Forumi jonë eshtë forum shoqëror dhe në forumin tonë foto dhe videot pornografike nuk zëjn vend dhe janë të ndaluara rreptësisht nga staffi jonë, tema e cila përmban foto apo video pronografike do të mbyllet dhe do të shportohet nga staffi jonë dhe ai antar qe perseret 3 her ket rregull do te ndeshkohet me Verejtje.

7.Ndalohet vjedhja e fotografive te antarve
Ndalohet rrepsisht vjedhja e fotografive/avatare te antarve te forumit ton sepse staffi i enderro.net do ta largon at avatar nga profili juaj dhe ne qoft se perseritet 2 her ky ligj at here staffi do te nder merr masa ndaj jush.

8.Jo dallime feje
Në forumin tonë nuk duhet të ketë dallime feje për arsye qdo njëri nga ne i takon fejës musliame apo katolike qfarë do feje qoftë. Në rast që anëtar bën dallime me një fjalë ai është racist, e në forumin tonë racistët nuk zëjn vend dhe pason përjashtimin me IP

9.Ndalohet qdo reklamim nga antarët
ne gjithë pjesë te faqës, si ne faqen personale, forum apo dikund tjeter ne faqe sepse ai antar do te merr Verejtje nga staffi i Enderro.net.

10.Staffi i forumit
Staffi i forumit tonë është zgjedhur nga administratorët e forumit, staffi jonë përshin këto rangje si Moderator, Super Moderator, VIP, dhe Desinger Ju lutem të respektoni këto role dhe të mos pengoni punën të cilën e bëjme ne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://acitone.albanianforum.net
 
Rregullat e Forumit 2009
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
acitone :: Informohu & Qendra e Forumit :: Rregullorja & Lajmërimet-
Kërce tek: